Lesning: Å telle til null

82

06.09.2019

Om forestillingen

Lesningen starter 5. september kl. 19.00 i publikumsrestauranten.
Gratis inngang. Klikk her for å reservere plass.
Åpen bar.
Varighet: ca. 1,5 time.

Å telle til null er bygd opp nesten som en bombe. Det begynner på scene ti og teller ned til scene null. I stykket møter man en rekke ungdommer som påvirkes av hverandres handlinger. Man møter gjengen som lager en youtube-hit på jernbaneskinnene. Man møter en ung realitystjerne og en stalker. Man møter de som har jobben med å vaske døde dyr av tog, og de som lurer fysisk utviklingshemmede Lars til å stjele fyrverkeri. Man møter en syk hund og en død ku. Alt dette, og enda mer til, utgjør det lappeteppet stykket skaper.

Å telle til null handler om mange ting. Er det for eksempel lov å ikke være konstant glad i lykketyranniet? Tør man vise hvem man egentlig er, når alt bare er fasade? Og hva skjer egentlig når man får nok? Hva skjer når man har telt til null?

Stykket ble nominert til Ibsenprisen og longlisted til Deutscher Jugendtheaterpris 2018.

Les mer

[Les mer] om forestillingen

Kjøp billetter

+ Se flere datoer

Video

Medvirkende

Opplev mer

Møt Julian Berntzen

Musikken i «Kristin Lavransdatter» er skrevet av Julian Berntzen. Her kan du sniklytte litt til de flotte sangene.

Knirk, klang, industrisang

Det er ikke bare nedbøren som har fått sin egen melodi i "Regn". Ensemblet øver også inn toner til industrien ...

«Vildanden»-trailer

Ibsen-klassikeren, som hadde urpremiere på Den Nationale Scene i 1885, røsker tak i oss og stiller et stadig like påtvingende spørsmål: Er det mulig å leve et liv i sannhet, eller er lykken og løgnen uløselig bundet sammen?