Velkommen til en hjertevarm musikkteaterforestilling om vennskap, utenforskap og kjærlighet. På Store Scene mandag 24. februar kan du oppleve små og store stjerner, med og uten utviklingshemming, i samspill med profesjonelle musikere.
24.02: Scenedrøm
Det handler om å finne sin egen stemme og sitt eget uttrykk på likefot med andre. Det handler om å høre til, sprenge grenser og la drømmene bli virkelighet.
Mandag 24. februar kl 18:00 samles igjen over 20 artister i alle aldre på Store Scene for å dele drømmen sin med deg. Unge talenter fra Bergen kulturskole møter sangere og dansere med funksjonsvariasjoner og sammen har de skapt en fargerik forestilling med stor kraft.
Mosaikken av dans, musikk og teatertekst springer ut fra ønskebrønnen til de mange som medvirker.
Heftig hip hop følger rørende ballader, og didgeridoo-toner treffer personlige danseuttrykk og solosang.
Scenedrøm startet opp i 2017 i regi av Team aktivitet, Bergen Musikkterapisenter og Bergen Kulturskole.
Sammen med profesjonelle kunstnere, og et stort antall medvirkende, har de tidligere laget forestillinger i Fana – og Åsane kulturhus, samt på Den Nationale Scene i 2023. Nå gleder vi oss til å møte dette stjernelaget på Store Scene!
«Vi har plass til flere, ingen blir igjen»
Fra Scenedrøm-sangen
Varighet: Ca 1 time
Pris: 200 kr
En samproduksjon mellom Bergen Kulturskole, Bergen Musikkterapisenter og Den Nationale Scene