Er du nysgjerrig på hvordan «Så som i himmelen» tar form? Kom til Lille DNS lørdag 20. september kl 16 – her kan du treffe teamet bak forestillingen og få et unikt innblikk i prosessen.

20.09: Lørdagskafé: Så som i himmelen
Rett fra prøve på høstens storsatsing, kommer skuespillerne Reidun Melvær Berge og Kristoffer Sagmo Aalberg sammen med regissør Lars Jacobsen til DNS’ nye møteplass i Fortunen 7. Det er få uker igjen til de skal ha premiere på den folkekjære musikalen på Forum scene og det er mye som står på spill. Ta deg en kopp kaffe eller et glass med noe godt, og hør om den spennende musikalreisen.
Samtalen varer i ca 45 min og er gratis, men hent ut fribillett fir å sikre deg plass.
Den hjertevarme svenske filmen «Så som i himmelen» ble en braksuksess da den ble lansert i 2004. Den ble nominert til Oscar, og fikk alle og enhver til å vurdere å starte i kor for å kjenne på felleskapets kraft.
Kristoffer Sagmo Aalberg spiller den verdensberømte dirigenten Daniel, som tvinges til endre kurs i livet, og som reiser tilbake til barndomsbygden for å finne ro – og rom til å komponere. Men møtet med Lena (Reidun Melvær Berge) på lokalbutikken og den brokete gjengen i kirkekoret, gir han ny mening med musikken og livet.
Det er Lars Jacobsen som skal iscenesette musikalen som har premiere 11. oktober. Sist han jobbet på DNS var da han ga liv til den fantastiske fortellingen om Billy Elliot på Store Scene.