Hvordan tok familien Fosswinkel form i Kjødehallen? Hvilket drama får publikum bli med på i det nedlagte verkstedet? Møt Claire de Wangen, kvinnen bak «Dikkedokken» på Lille DNS kl 13.00, Fortunen 7, lørdag 16. august.

16.08: Lørdagskafé: Dikkedokken
Claire De Wangen er ekspert på å skape møter mellom folk, sted og fiksjon. På selveste premieredagen til «Dikkedokken», får vi henne på tomannshånd til en samtale som vil gi innblikk i hennes metoder og spesielt veien inn i familiethrilleren som nå skal utspille seg i det gamle industribygget på Nordnes. Samtalen varer i ca 45 min og er gratis, men hent ut billett via lenken for å sikre deg plass.
deWangen-produksjoner har laget over tretti stedsspesifikke forestillinger siden oppstarten i 2001, og har nå sammen med aktørene fra DNS skapt en omsluttende, unik teateropplevelse i Kjødehallen ved USF Verftet.
I disse lokalene, der tiden nærmest har stått stille, dras publikum med inn i en families fall, som vekker liv i gamle løgner og ugjerninger. Med Dikkedokkens historie og stedets særegne atmosfære som klangbunn, har teamet utviklet en forgreinet fortelling om ansvar, arv og fortielse og det som ble liggende igjen mellom linjene.
Samtalen holdes på DNS’ nye møteplass i Fortunen 7 og ledes av Idun Vik.
Foto: Morten Bendiksen