Tirsdag 4. februar kl 18.15 tar psykologspesialist Cecilie Thorsen utgangspunkt i Vielgeschrei og retter søkelyset på stress – vår tids folkesykdom.
04.02: Foredrag: Den stundesløse – en karikatur av det moderne mennesket
Foredraget holdes i Teaterkjelleren på DNS (flyttet pga stor etterspørsel) og varer i ca 40 min. Arrangementet er gratis, men du må reservere plass via lenken.
Den hektiske Vielgeschrei er fanget i en tidsklemme der oppgavene aldri tar slutt. I sin besettelse av å prøve å få alt gjort samtidig, mister han fokus og genererer mer stress – både for seg selv og de rundt ham. Kjenner du deg igjen?
Vi prøver å spare tid ved å optimalisere og multitaske. Fanget i effektiviseringens paradoks: jo mer vi prøver å effektivisere, jo mindre tid føles det allikevel som vi faktisk har.
Med utgangspunkt i psykologi, filosofi og samfunnsteori ser psykolog Cecilie Thorsen i dette foredraget på multitasking, stresshåndtering og opplevelse av mening. Hun jobber som organisasjonspsykolog og kombinerer lang erfaring fra både klinisk psykologi og organisasjonspsykologi. De siste årene har hun spesialisert seg i selvledelse og stresshåndtering, blant annet ved Modum bad.